Dzieci i Młodzieży

Koszaliński Uniwersytet

Budujemy drona czyli "BSP, jako przykład zaawansowanej konstrukcji inżynierskiej" - cykl zajęć dla młodzieży 13-16 lat

Harmonogram zajęć

Człowiek od zawsze marzył o wzniesieniu się w przestworza. I choć nie każdy może zbudować w swoim garażu prawdziwy samolot, to nic nie stoi na przeszkodzie by zainteresować się modelami latającymi. Również tymi zdalnie sterowanymi.

W minionym roku Ministerstwo nauki i Szkolnictwa Wyższego zainicjowało program Uniwersytet Młodego Odkrywcy. W ramach pierwszej edycji konkursu Politechnika Koszalińska wystartowała  z dwoma projektami. Jeden z nich, czyli Bezzałogowy Statek Powietrzny, jako przykład zaawansowanej konstrukcji inżynierskiej, uzyskał finansowanie i pozwolił nam wzbogacić tegoroczną ofertę zajęć dodatkowych oferowanych przez Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży.

Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 13-16 lat i zakłada przeprowadzenie 10 spotkań. W ich trakcie uczestnicy będą brać udział w procesie budowy octocoptera, poznają kolejne etapy pracy inżyniera od wstępnych założeń na kartce papieru aż po moment gdy dzieło ich rąk wzniesie się po raz pierwszy w powietrze.

Każde kolejne spotkanie przygotowywać będzie uczestników właśnie na ten moment poprzez wspólną pracę i rozwiązywanie napotkanych problemów, w przystępny sposób przekazując wiedzę i nowe umiejętności.

Czy jest coś lepszego niż uczyć się i rozwijać cały czas dobrze się bawiąc?

 Jeśli tak, to my tego nie znamy wink

 Więc nie zwlekaj. Mamy ograniczoną ilość miejsc a zajęcia są bezpłatne.

Ryzykujesz tylko szansę poznania nowego hobby i dobrą zabawę!!

 

Projekt "Bezzałogowy Statek Powietrzny, jako przykład zaawansowanej konstrukcji inżynierskiej" realizowany w ramach programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy:

 

Nr umowy: 0008/UMO/2017/30

Wartość projektu: 36 441,00 zł

W tym dofinansowanie ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: 30 955,10 zł

Termin realizacji: 01.02.2017 r. – 17.06.2017 r.

Aby zapisać dziecko do udziału w projekcie, należy:

  • Przesłać zgłoszenie na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    (Zgłoszenie TYLKO drogą mailową !!! Decyduje kolejność zgłoszeń)

Tytuł e-maila: REKRUTACJA Uniwersytet Młodego Odkrywcy

Treść e-maila:  Imię i Nazwisko dziecka, nr PESEL

 

  • Po otrzymaniu wiadomości o przyjęciu: wypełnić deklarację, złożyć odręczny podpis, wydruk dostarczyć do Biura KUDiM  (proszę NIE wysyłać skanu). Załącznik z deklaracją znajduje się u dołu strony.
    Po godzinie 15:30 deklarację można zostawić na portierni.

 

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (DEKLARACJA_UCZESTNICTWA_BSP.doc)Deklaracja uczestnictwa w projekcie306 kB
Pobierz plik (REGULAMIN_BSP.pdf)Regulamin projektu582 kB